co je uv bodypainting

Speciální UV BODY PAINTING  

Jedná se o speciální techniku práce s barvou, která je aktivní v ultrafialovém spektru světla. (zkráceně UV)
Tato barva v UV osvětlení září, čímž vytváří neopakovatelný zážitek. Další specialita je nanášení barvy. Nepracuje se štětci jako u běžného bodypaintingu ale s airbrushi. Airbrush (česky nazývaný americká retuš, v doslovném překladu “vzdušný štětec”), je výtvarná technika, která je založena na nanášení barvy v proudu vzduchu. Díky tomu je výsledný efekt specificky rozeznatelný od „běžné malby“, kde při srovnání vysoce vyniká. Dá se pracovat poměrně rychle, docílit realistických efektů či různých barevných přechodů.

 

Co je UV světlo?

Mnoho látek fluoreskuje – vlastností speciálních barev je to, že přijmou pro lidské oko neviditelné UV záření, zpět ovšem odrazí světlo jiné vlnové délky, které už není v oblasti UV ale viditelného spektra. Fluoreskující barva přijme UV světlo, které má díky kratší vlnové délce fotony s větší energií a vydá světlo viditelné s delší vlnovou délkou. Díky tomu existují pestré barvy, které ve tmě „září“. Jasné barvy (zvláště modrou a fialovou) dávají nejrůznější bělidla, co se dostanou do prádla při praní. Proto vám bude bílá košile třeba oslnivě bleděmodře zářit.

UV Bodypainting / UV malba na tělo / UV aktivní malba / Blacklight bodypaint / UV Blacklight / UV Active / Ultra fialová malba na tělo / UV aktivni párty / UV bodypainting párty / kvalitní malba / UV světlo / UV zdroje / UV všechno / UV barvy / Noční show / UV večírky / UV firemní akce